ONUR TUĞMAN

MARKA ve PAZARLAMA DANIŞMANI, EĞİTMEN, ICF KOÇ

+90 532 385 59 80


İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümünden derece ile mezun oldu. Lisans öğrenimi sonrasında, Marmara Üniversitesi’nde Oyun Teorisi alanında Pazarlama üzerine Yüksek Lisans yaptı. Eğitimine yurt dışında devam ederek, Baruch College New York’da International Marketing eğitimini tamamlarken, dünyanın önde gelen medya networklerinin birinin New York ofisi ekibinde yer aldı. Öğrencilik hayatı boyunca farklı etkinlik ve halkla ilişkiler firmaları ile birçok ulusal ve uluslararası organizasyonda çalıştı, onlarca projede koordinatörlük ve yöneticilik yaptı.

Türkiye’ye dönüşünde muteber bir reklam ajansının Genel Müdür’ü olarak, onlarca önemli global markanın iletişim çalışmaları ile satış ve pazarlama yönetimlerinde etkin rol oynadı. 20 yıla yaklaşan profesyonel kariyerinde; Müşteri İlişkileri Yönetimi, Stratejik Planlama ve Yaratıcı departmanlarda farklı görevlerde bulunup üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra 2012 yılında kendi Tam Hizmet Reklam Ajansı ve Performans Pazarlama Ajanslarını kurucu ortak olarak hayata geçirdi. Bu süreçte Mercedes-Benz, Nestle, Pepsi, Unilever, Shell, Garanti Bankası, Türk Hava Yolları ve onlarca önemli markanın marka yönetimi ve reklam çalışmalarında etkin rol oynadı. Dünyanın en büyük reklam ajans networklerinden birinin Türkiye’deki yapılanmasında Ajans Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 2019 yılında kurduğu TUĞMAN Marka ve İletişim Danışmanlığı firması ile kurum ve kişilere; marka, pazarlama, reklam, iletişim ve yönetim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

AC ve ICF Onaylı Profesyonel Koç olan Tuğman; deneyimlerini, mentörlük, koçluk ve eğitmenlik aracılığı ile yaşamında performansını artırmak isteyen kişiler ve kurumlarla paylaşmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışındaki birçok sektörel yayın ve etkinliği takip etmekte, çeşitli sektörel dergi ve internet sitelerinde makaleler yazmakta, sektör etkinlikleri ve üniversitelerde konuşmacı olarak yer almakta, üniversiteler ve özel kurumlarda marka, pazarlama, iletişim ve yönetim eğitimleri vermektedir. Altınbaş Üniversitesi İşletme Doktora programında Pazarlama üzerine akademik kariyerine devam eden Onur Tuğman, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.
KAZANDIRAN STRATEJİLER, YARATICI FİKİRLER